Hasır yüzük nasıl yapılır?

 

 

Herkese merhaba çok uzun zamandır blogumu günceleyemedim. Çok üzüntülüyüm bu konuda. Sanki bir işimi çok yarım bırakmış gibi hissediyorum kendimi. Ancak bazen işler o kadar üstüste geliyor ki kıpırdayamıyorsunuz. O kadar yoruluyorsunuz ki hatta canınız kıpırdamak bile istemeyebiliyor. Her zaman enerjik olabilmek her şeye yetişebilmek kolya değil ama bir yerden ipleri tekrar ele almak gerekiyor.

Beni anladığınıza inanıyor ve hissediyorum. Bu da bana inanılmaz rahatlık veriyor. İyii hissetmeme neden oluyor.

Kaldığımız yerden devam edelim ve bugün basit bir yüzük nasıl yapılır onu dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım. Sizlerin de evde denemenizi umuyorum. Denerseniz sonuçtan memnun kalacağınıza eminim. Basit ama yaratıcılığa açık bir model. En azından istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

 

Hasır Yüzük Aşamaları

 

Merhabalar bir kaç gün önce siteye koyduğum yüzüklerden hasır gibi örülmüş olanları beğenen arkadaşlardan gelen istek üzerine nasıl örüldüğünü gösteren şablonu sizlerle paylaşıyorum. Misina ile örülen bu yüzük şablonu adım adım takip ettiğinizde aslında ne kadar kolay yapıldığını göreceksiniz. Yapıp deneyenler olursa bana haber versin.  

Adım - 1:

 

Yüzüğünüzün olmasını istediğiniz kalınlığın yarısına ulaşana kadar ufak boy kum boncukları misinaya dizin. Guetermann kristal kum boncuk kullanmanız sonucu daha farklı ve güzel yapacaktır. Çünkü bu kum boncuklarının hepsi aynı boyda ve aynı genişliktedir.

 


 

Adım - 2:

 

Boncukları misinaya dizme işleminden sonra son boncuğu resimde gördüğünüz gibi ikinci sıraya kıvırıp misinayı üçüncü boncuğun içinden geçiriniz

 

 

Adım - 3:

 

Misinaya geçirdiğiniz yeni kumboncuğu resimde gördüğünüz gibi dizmeye davam edin. Sürekli misina bir sonraki boncuktan geçmeli. 


 

Adım - 4:

 

Üçüncü sıraya geçişte misinaya boncuk alıp iki boncuk yan yana duran ilk sıradaki ilk boncuktan içeri sokuyoruz.

 

 

Adım -5 : 

 

Adım dörtteki işlemi parmak (yüzük) ölçünüze uygun olarak ördükten sonra yuvarlatın.

 

 

Adım - 6 :

 

Yuvarlattıktan sonra birleştirme işlemi yapılır. Misinayı yakarak boncuklardan birisine yapışmasını  sağlayıp yok edin. Artık hasır yüzüğünüz süslenmeye hazırdır. İstediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !