Nia Clement'in yaptığı takılar
http://www.gemwaithnia.co.uk
http://www.gemwaithnia.blogspot.com
http://www.gemwaithnia.etsy.com
http://www.flickr.com/photos/gemwaithnia


Ufak bir aradan sonra tekrar buradayım. Bildiğiniz gibi kendime bir yeni blog daha açtım. Bu aralar her ne kadar kolye yapmaya çalışsam da diğer blog için daha çok şey deniyorum evde. 

Hem dışarda çalışıp hem de evde çocuklarla bu kadar şeyi nasıl yaptığımı e-maille soran  arkadaşlar oluyor. Nasıl vakit bulduğumu merak ediyorlar. Burdan hemen cevap veriyorum.  Eve genelde saat 16:30 gibi geliyorum. Gerçi seneye oğlumun yuvaya başlamasıyla bu durum değişecek ama şimdilik bunun avantajını kullanıyorum. Kızım bu saatlerde etüdde oluyor. Oğlum ise mutfakta benimle birlikte hamur işleriyle oynamaya bayılıyor. Onun önüne bir kap koyuyorum. Onun tutabileceği boyuttaki bir kaşığı da eline tutuşturuyorum. Sonra kendi malzeme karıştırma kabıma ne koyuyorsam onun kabına da aynısının birazından koyuyorum. Emre, normalde oynaması yasak olan malzemelerle oynayabildiği için çok mutlu oluyor. Ben bir şeyler deneyebildiğim için mutlu oluyorum. Ayrıca emre ile ortak bir şeyler yaptığımız için hem oyun oynamış hem de vakit geçirmiş oluyoruz. İnanın herkes mutlu. Tamam biraz mutfak batıyor ama olsun. 10 dakikalık bir çalışma ile emre ile hallediyoruz. Çöpe atma oyununu çok seviyor. O kirli peçeteleri tek tek çöpe atarken ben de mutfağı toparlayıp malzemeleri yerine kaldıror, kirli tabakları alet edavatlkarı bulaşık makinasına atıyorum. Yorulmuyor muyum ? Yoruluyorum ama önemli olan insanın keyfi yerinde olsun. Gerisi boş değil mi?

Ancak hala kendime bir fotoğraf makinesi almayı başaramadım. Arada eşimin cep telefonundan bir şeyler çekiyorum ama tüm çekilenler çok güzel çıkmıyor. Tesadüfen iyi çıkanlarda diğer blog için çektiklerim oluyor. Neyse bu küçük detayla sizleri sıkmadan facebook sayesinde tanıştığım çok güzel takılar yapan birisi ile tanıştırmak istiyorum. Kendi web sitesi, blogu olan birisi.Aslında ben de bu aralar pek çok kolye yaptım. Ancak henüz hiç birisini çekemediğim için ne bloguma ne de takı sitesine aktarabiliyorum. Fotoğraf makinesi alana kadar elimdeki kolye sayısı çok artacak. O açıdan sizlerle bir sürü şey paylaşacağım. Şimdilik hoşçakalın. En kısa zamanda görüşmek üzere.
Nia Clement'in çalışmalarında bazı örnekler.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !